Powiatowa inauguracja roku szkolnego

Data publikacji: 2 września 2019

2135 uczniów rozpoczęło 2 września naukę w 77 oddziałach klas pierwszych szkół ponadpodstawowych powiatu tarnogórskiego. Inauguracja roku szkolnego 2019/2020 odbyła się w Zespole Szkół Chemiczno – Medycznych i Ogólnokształcących im. M. Skłodowskiej-Curie. Obchody rozpoczęła msza św. w kościele pw. Matki Boskiej Królowej Pokoju oraz uroczysty przemarsz ulicami miasta.

– W tym szczególnym roku kumulacji dwóch roczników w klasach pierwszych w 14 prowadzonych przez nasz powiat jednostkach oświatowych naukę rozpocznie 2135 uczniów w 77 oddziałach. W sumie do powiatowych szkół będzie uczęszczało 5386 uczniów o 1077 więcej niż w roku ubiegłym.  Duże zainteresowanie ofertą naszych szkół zawdzięczamy znakomitemu poziomowi nauczania, świetnie wykształconej kadrze pedagogicznej, dobrej bazie dydaktycznej oraz szerokiemu wachlarzowi zajęć pozalekcyjnych. Podejmujący naukę w szkołach naszego powiatu uczniowie mają możliwość zdobycia potrzebnych na rynku pracy kwalifikacji  mówiła podczas inauguracji roku szkolnego starosta Krystyna Kosmala.

Inauguracja nowego roku szkolnego była okazją do podziękowań i gratulacji. Otrzymali je dyrektorzy, którzy kontynuować będą pełnienie swych funkcji – Barbara Gierak – Pawlak (I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Sempołowskiej) i Jerzy Jankowski (Wieloprofilowy Zespół Szkół). Gratulacje otrzymał również nowy dyrektor Zespołu Szkół Artystyczno – Projektowych Mateusz Jankowski . A także ci, którym funkcja dyrektora została powierzona przez Zarząd Powiatu Tarnogórskiego. Są to: Wojciech Łempicki (Centrum Kształcenia Ustawicznego), Marcin Ślęzak (Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących) i Mariusz Sroka Technikum Nr 13 w Radzionkowie.

Podczas uroczystości władze samorządowe reprezentowali: starosta Krystyna Kosmala, przewodniczący Rady Powiatu Przemysław Cichosz, wicestarosta Sebastian Nowak, członek Zarządu Powiatu Stanisław Torbus oraz naczelnik Wydziału Edukacji Elżbieta Susek. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: senator Krystian Probierz oraz posłowie Barbara Dziuk i Tomasz Głogowski.