Tarnowskie Góry Fantastycznie – antologia tarnogórskich opowiadań

Data publikacji: 6 września 2019

Wydawnictwo Almaz przygotowało bardzo nietypową antologię. Nietypową dlatego, że każde z opowiadań w zbiorze opowiada o Tarnowskich Górach. Premiera antologii będzie miała miejsce podczas Gwarków, czyli dni miasta Tarnowskie Góry, 6 września 2019 roku. Nie będzie to jednak jednostkowa antologia, na Gwarki 2020 szykowany jest już następny tom.

Opis książki:
W Tarnowskich Górach dzieją się rzeczy niezwykłe. Środkiem miasta przechodzi barwny festyn Gwarków, a pewien niezbyt towarzyski mężczyzna zamienia się w kota, zostawiając swoją partnerkę w poczuciu niespełnienia. Pracownik ratusza może posiąść moc „znikania” nieodpowiadających mu osób i budynków. Kogoś innego pożre krwiożerczy chomik. Albo nastanie apokalipsa bądź przylecą kosmici.

„Tarnowskie Góry Fantastycznie” to wyraz fascynacji miastem i regionem oraz niesamowita okazja do spojrzenia na nie z zupełnie innej perspektywy – a nawet wielu perspektyw, bo ilu autorów, tyle opowieści.

Opowiadania:

• Znikacz – Paweł Majka
  • Przepraszam, zajęte – Jan Maszczyszyn
  • Płyną – Wojciech Gunia
  • Samarytanka – Robert J. Szmidt
  • W poszukiwaniu skradzionego czasu – Aleksandra Janusz
  • Na łóżku leżała dziewczyna – Rafał W. Orkan
  • Skarbek Space – Andrzej Kozakowski
  • Pełnia Światła – Radek Rak
  • Straszny i osobliwy przypadek Szmatławic Dolnych – Tomasz Bochiński
  • Sklepik ze zwierzętami – Istvan Vizvary
  • Srebro głupców – Łukasz Orbitowski

Książka dostępna jest w wersji papierowej oraz elektronicznej na stronie Madbooks – madbooks.pl/tarnowskie-gory-fantastycznie

oraz w księgarniach tarnogórskich: Wiosna – Tarnowskie Góry, ulica Karola Miarki 7, bookszpan – Tarnowskie Góry ul. Krakowska 9, oraz sklep Wiosna Klocki – Tarnowskie Góry ul. Rynek 15.