50 lat „Kolejówki”

Data publikacji: 20 września 2019

Zespół Szkół Techniczno – Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach obchodził dziś jubileusz 50-lecia istnienia. Były wspomnienia, życzenia i bogate plany na przyszłość. Z okazji jubileuszu „Kolejówki” w Tarnogórskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala pod honorowym patronatem starosty Krystyny Kosmali.

Warto przypomnieć, że początki szkolnictwa kolejowego w Tarnowskich Górach rozpoczęły się w 1959 roku. 10 lat później, dokładnie 17 września 1969 przekazano do eksploatacji obecny budynek szkolny. Wówczas szkoła nosiła nazwę Zespół Szkół Zawodowych PKP imienia 25-lecia PRL. W roku 2002 Szkoła zmieniła nazwę na Zespół Szkół Techniczno-Usługowych. Następnie, w 2006 roku szkoła przyjęła imię Jana Pawła II.  Dziś do szkoły uczęszcza 409  uczniów w 16 oddziałach.