Ćwiczenie obronne „Orzeł-19”

Data publikacji: 20 września 2019

„Orzeł-19” to kryptonim dwuszczeblowego ćwiczenia obronnego, jakie od środy do czwartku przeprowadzone było na terenie naszego powiatu. Tematem ćwiczenia było „Osiąganie wyższych stanów gotowości obronnej państwa oraz realizacja przedsięwzięć wynikających z planów operacyjnych funkcjonowania powiatu i gmin w warunkach zewnętrznego zagrożenia państwa i w czasie wojny oraz w czasie wystąpienia sytuacji kryzysowej na terenie Powiatu Tarnogórskiego”. W ćwiczeniu oprócz gmin Powiatu Tarnogórskiego udział wzięli przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych, Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego S.A., Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji oraz Wojskowej Komendy Uzupełnień w Gliwicach.

Jednym z elementów ćwiczenia była ewakuacja pracowników i interesantów z budynku Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach przy ul. Karłuszowiec 5. Ewakuowanych zostało łącznie około 130 osób. Ponadto scenariusz przewidywał wyprowadzenie przez służby ratownicze 1 osoby rannej z zagrożonych pomieszczeń.

Scenariusz ćwiczenia „Orzeł-19”  przygotował zespół w składzie: przedstawiciel F.H.U.S. G. Siąkała, Biuro Bezpieczeństwa Publicznego Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach oraz Wojskowy Komendant Uzupełnień w Gliwicach.

Call Now ButtonZadzwoń teraz