Nagrody za prawie 9 tys. zł dla zwycięzcy konkursu filmowego „Moja Wizja Zero – Strategia Prewencji w Rolnictwie” organizowanego przez KRUS dla młodzieży i studentów

Data publikacji: 10 października 2019

W konkursie mogą uczestniczyć uczniowie szkół średnich oraz studenci wyższych uczelni, czyli młodzież w wieku od 15 do 24 lat – bez względu na profil nauczania. Zwycięzca otrzyma w sumie nagrody za 8900 zł brutto: nagrodę pieniężną w wysokości 4500 złotych, a także: kamerę sportową za 1900 zł, głośniki bezprzewodowe za 1000 złotych, e-booka za 1000 złotych i słuchawki bezprzewodowe za 500 złotych. Termin zgłoszeń w konkursie „Moja Wizja Zero – Strategia Prewencji w Rolnictwie” upływa 30 października.

Laureat II miejsca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 3500 złotych, a także nagrody rzeczowe: smartwatcha o wartości do 1000 zł, głośniki bezprzewodowe o wartości do 1000 zł, e-booka za 1000 zł, słuchawki bezprzewodowe o wartości do 350 zł.

III nagroda to kwota 2000 zł, aparat fotograficzny o wartości do 1000 zł, głośniki bezprzewodowe o wartości około 1000 zł brutto, e-book o wartości do 1000 zł, słuchawki bezprzewodowe o wartości do 300 zł.

Zostaną także przyznane 4 wyróżnienia. Wyróżnieni otrzymają głośniki bezprzewodowe wartości do 500 zł i słuchawki bezprzewodowe za 250 zł. Wszystkie podane kwoty są kwotami brutto.

I Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Moja Wizja Zero – Strategia Prewencji w Rolnictwie” jest częścią kampanii wdrożenia Strategii Wizji Zero w sektorze rolniczym w Polsce. Patronat nad konkursem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Partnerami kampanii są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, Fundacja PGE, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Państwowa Inspekcja Pracy.

Zadanie konkursowe ma polegać na wykonaniu krótkiego, trwającego od 30 sekund do 2 minut filmu, który będzie nawiązywał do 7 Złotych Zasad „Wizji Zero” – międzynarodowej kampanii społecznej, która ma na celu minimalizowanie ryzyka wypadku przy pracy w sektorze rolniczym:

  • Przejmij inicjatywę – zaangażuj się
  • Zidentyfikuj zagrożenia – kontroluj ryzyko
  • Zdefiniuj cele – stwórz program
  • Zapewnij zdrowy i bezpieczny system pracy – bądź dobrze zorganizowany
  • Zadbaj o bezpieczne otoczenie w gospodarstwie: maszyny, narzędzia i stanowisko pracy
  • Poszerzaj wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa w gospodarstwie
  • Daj dobry przykład i motywuj innych

Praca konkursowa powinna być wysłana przez Uczestnika Konkursu w wersji elektronicznej jako film zapisany w pliku wideo w formacie AVI lub MPEG-4. Długość nagrania powinna mieścić się w czasie od 30 sekund do 2 minut. Przy ocenie prac konkursowych komisja konkursowa weźmie pod uwagę: zgodność z tematyką Konkursu i jej trafne przedstawienie; oryginalność i pomysłowość w zobrazowaniu tematyki Konkursu oraz jakość i walory estetyczne filmu.

Szczegółowy regulamin konkursu na stronie internetowej KRUS, pod adresem:https://www.krus.gov.pl/fileadmin/moje_dokumenty/obrazki/Dokumenty/wydarzenia_2019/wizja_0_konkurs/regulamin/Regulamin_Moja_Wizja_Zero_www.pdf

Call Now ButtonZadzwoń teraz