List intencyjny z KwangDuck Poland

Data publikacji: 11 października 2019

W obecności wicestarosty Sebastiana Nowaka i członka Zarządu Powiatu Stanisława Torbusa, w trakcie uroczystości Dnia Edukacji Narodowej, dyrektorzy Wieloprofilowego Zespołu Szkół i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Tarnowskich Górach podpisali list intencyjny o współpracy z firmą KwangDuck Poland .

Fabryka firmy mieści się w Strzybnicy przy ulicy ks. Prałata Edwarda Płonki. KwangDuck Poland sp. z o.o. produkuje precyzyjne, skomplikowane elementy dla przemysłu samochodowego: osłony przegubu, osłony drążka przekładni kierowniczej, osłony przeciwkurzowe oraz inne produkty wykonane metodą wtrysku dedykowane dla przemysłu motoryzacyjnego.

Jesteście Państwo ważnymi ośrodkami w systemie oświatowym Powiatu Tarnogórskiego  -mówił w swoim przemówieniu wicestarosta Sebastian Nowak – Podejmowane przez was działania prowadzące do dostosowywania oferty edukacyjnej do potrzeb lokalnego i przede wszystkim współczesnego rynku pracy budzą we mnie szacunek i podziw. Przypomnę, podpisane w zeszłym roku porozumienie z Hutą Cynku Miasteczko Śląskie. Za chwilę podpiszecie Państwo list intencyjny z firmą KwangDuck Poland – liczącym się producentem podzespołów w przemyśle motoryzacyjnym. Właśnie na współpracy pomiędzy lokalnymi przedsiębiorcami a szkołami polega nowoczesna i profesjonalna edukacja. Za te działania i taką współpracę bardzo dziękuję – dodał wicestarosta.

Podczas akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej wręczono także stypendium Powiatu Tarnogórskiego.

Call Now ButtonZadzwoń teraz