Remont skrzyżowania ulic: Janasa, Starotarnowicka i Sielanka. Uwaga na utrudnienia w ruchu.

Data publikacji: 17 października 2019

Utrudnienia w ruchu czekają od dziś kierowców na skrzyżowaniu ulicy Janasa z ulicą Starotarnowicką i ulicą Sielanka. Dojazd do ulicy Sielanka możliwy jest wyłącznie od ulicy Starotarnowickiej. Na skrzyżowaniu działa tymczasowa sygnalizacją świetlna. Ruch w obu kierunkach odbywa się jedną stroną jezdni.

Dzięki dobrej współpracy Powiatu Tarnogórskiego z Gminą Tarnowskie Góry, a także na skutek dofinansowaniu z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych, do końca roku, te popularne skrzyżowanie będzie przebudowane.

W ramach zadania zostanie skorygowany łuk poziomy ulicy Janasa oraz zmieniona zostanie geometria wlotu ulicy Sielanka do ulicy Janasa. Na ulicy Sielanka powstaną odrębne pasy do prawo i lewoskrętu, a na ulicy Janasa pas do lewoskrętu. Skrzyżowanie będzie posiadało wyspy kryjące podłużne w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu oraz zmniejszenia powierzchni skrzyżowania. Dodatkowo zostaną wybudowane ciągi pieszo – rowerowe. Nowa geometria skrzyżowania oraz zastosowane oznakowanie poziome i pionowe spowodują poprawę bezpieczeństwa i płynności ruchu na skrzyżowaniu. Dziś prawidłowy przebieg realizacji zadania nadzorowali: członek Zarządu Powiatu Krzysztof Łoziński i naczelnik Wydziału Inwestycji i Drogownictwa Joanna Krawczyńska.

Przebudowa skrzyżowania ulicy Janasa z ulicą Starotarnowicką i ulicą Sielanka będzie kosztowała 1 681 971 zł. Z czego dofinansowanie z Gminy Tarnowskie Góry wyniosło 721 000 zł a z Funduszu Dróg Samorządowych 594 742,00 zł.