Rekordowa dotacja dla szpitala

Data publikacji: 28 października 2019

6 319 587 zł – tyle rządowego dofinansowania na projekt „Adaptacja byłej kuchni w budynku WSP S.A. na potrzeby bloku operacyjnego i centralnej sterylizatorni” otrzymał Powiat Tarnogórski. Dziś, w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach, Zarząd Powiatu, wójtowie i burmistrzowie gmin Powiatu Tarnogórskiego oraz prezes szpitala dziękowali minister Bożenie Borys-Szopie za pomoc w uzyskaniu dotacji.

Szanowni Państwo, nie mam wątpliwości, że bez wsparcia Pani minister nie byłoby możliwe uzyskanie dofinansowania z budżetu państwa – mówiła, w czasie spotkania starosta Krystyna Kosmala. Gratuluję Wam samorządowcom, bo to przede wszystkim Wasza zasługa, ja bardzo się cieszę, że się udało – dodała minister Borys- Szopa.

6 319 587 zł dotacji to rekordowa kwota w historii Powiatu Tarnogórskiego jaką udało się pozyskać na jedno zadanie. Powiat uzyskał ją z rezerwy celowej budżetu państwa utworzonej w celu wsparcia realizacji działań z zakresu polityki rozwoju, stanowiących inwestycyjne zadania własne samorządu terytorialnego. W dzisiejszym spotkaniu udział wzięła również członek Zarządu Województwa Śląskiego Izabela Domogała.

Zadzwoń teraz