Podsumowanie kadencji Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych

Data publikacji: 5 listopada 2019

Uroczystą galą w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim podsumowano dziś kadencję Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. Pamiątkowe dyplomy i kwiaty dla członków Rady, a także dyrektorów powiatowych Domów Pomocy Społecznej oraz dla prezesów stowarzyszeń pomocy osobom z niepełnosprawnościami wręczyli starosta Krystyna Kosmala i wicestarosta Sebastian Nowak.

List do zebranych skierował nadzorujący prace Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych członek Zarządu Powiatu Stanisław Torbus – Na wstępie proszę przyjąć moje przeprosiny za to, że nie mogę osobiście uczestniczyć w uroczystym zakończeniu kadencji społecznej rady ds. osób niepełnosprawnych. Bardzo mi zależało żeby być dzisiaj razem z wami w Pałacu w Nakle ale niestety złośliwość wirusów i stanowczość mojej żony zatrzymały mnie w domu. Jednak dzieląca nas przestrzeń nie będzie przeszkodą by złożyć Państwu serdeczne podziękowanie za naszą dotychczasową współpracę – napisał. Miałem szczęście trafić na wspaniałych ludzi, z chęcią do pracy i olbrzymimi pokładami empatii do osób z niepełnosprawnością. Mimo, że dołączyłem do Rady w połowie trwania jej kadencji, zostałem przez Państwa ciepło przyjęty. Dobra atmosfera w Radzie i chęć współpracy przełożyły się na wymierne efekty. Powstały między innymi projekty „Bądź Przyjazny” czy Forum na rzecz osób z niepełnosprawnością, które na stałe wpisały się w powiatowy kalendarz imprez. Bardzo wam dziękuję za wspólne spotkania, dyskusje i projekty, które realizujemy. Ale przede wszystkim dziękuję, że nauczyliście mnie Państwo odpowiedniej wrażliwości na problemy osób z niepełnosprawnością i odwagi by głośno mówić o ich problemach. Liczę na dalszą, tak owocną współpracę w przyszłej kadencji – dodał.

Oprawę artystyczną wydarzenia zapewnili uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Tarnowskich Górach. Oprócz tego w Centrum Kultury Ślaskiej można oglądać wystawę prac Moniki Honisz oraz zdjęcia uczniów Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kaletach.

Skład osobowy Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych w latach 2016 -2019 przedstawiał się następująco:

  • Przewodnicząca – Gabriela Kowalska – prezes stowarzyszenia Serdeczni w Tarnowskich Górach,
  • Wiceprzewodnicząca – Ilona Koptyńska – kierownik stacji Caritas Diecezji Gliwickiej,
  • Sekretarz – Ilona Samorodny – pracownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowskich Górach
  • Ewa Brachaczek – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnowskich Górach,
  • Norbert Galla – prezes regionalnej Fundacja Pomocy Niewidomym.
Call Now ButtonZadzwoń teraz