Głosowanie w I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego zbliża się wielkimi krokami. Głosowanie zaplanowane jest między 12 a 30 listopada br. W I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego do dyspozycji mieszkańców jest 10 milionów złotych (2,5 miliona na zadania z puli wojewódzkiej, 7,5 miliona na zadania w pulach podregionalnych).

Wśród zgłoszonych projektów znalazły się m.in. zadania podregionu obejmującego powiaty: gliwicki, lubliniecki, tarnogórski oraz miasta na prawach powiatu: Bytom, Gliwice . Wśród nich:

  • Remont drogi na terenie Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji „REPTY”(na odcinku od wejścia głównego do ronda),
  • PARKUJ W PARKU – budowa eko parkingu dla pacjentów oraz pracowników przy GCR Repty,
  • Moda na wiedzę – promocja ekologii oraz zabytków wpisanych na listę UNESCO w Tarnowskich Górach,
  • Bezpłatne lekcje w obiekcie światowego dziedzictwa UNESCO – Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach, dla uczniów z województwa śląskiego.

Głosować mogą wszyscy mieszkańcy województwa, którzy będą mieli do dyspozycji 4 głosy (jeden na zadanie wojewódzkie i 3 na zadania podregionalne). Głosować będzie można elektronicznie – za pośrednictwem strony https://bo.slaskie.pl/

Ostateczna lista zadań dopuszczonych do głosowania w I edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego znajduje się na stronie https://bo.slaskie.pl/content/ostateczna-lista-zadan

Zachęcamy do głosowania na tarnogórskie projekty!

Call Now ButtonZadzwoń teraz