I Tarnogórskie Powiatowe Inicjatywy Edukacyjne

Data publikacji: 19 listopada 2019

Po raz pierwszy przyznano dziś dyrektorom, nauczycielom oraz absolwentom szkół średnich nagrody Starosty Tarnogórskiego w ramach realizacji projektu edukacyjnego I Tarnogórskich Powiatowych Inicjatywach Edukacyjnych.

Celem projektu było nagradzanie i motywowanie uczniów, którzy uzyskują wysokie wyniki nauczania potwierdzone wynikami na maturze i egzaminie zawodowym, a także wyróżnienie nauczycieli, którzy uzyskują wysokie wyniki nauczania i skutecznie przygotowują uczniów do dalszych etapów edukacji i kariery zawodowej.

Nagrody otrzymali także dyrektorzy: Monika Franusik (Zespół Szkół Chemiczno-Medyczynych i Kazimierz Sporoń (II LO im. S.Staszica). Ich szkoły osiągnęły wysokie miejsca w rankingach, a uczniowie tych szkół, bardzo dobre wyniki m.in. w olimpiadach.

Ponadto w przypadku Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury im. Henryka Jordana w Tarnowskich Górach nagrodę otrzymał nauczyciel oraz wychowankowie, którzy osiągnęli największe sukcesy w danym roku, biorąc pod uwagę udział w festiwalach, przeglądach i konkursach. Nagrodę odebrała wicedyrektor PMDK Małgorzata Zachnik oraz zespół „Szansa”.