Powiatowa Reprezentacja Młodzieży w Zalipiu

Data publikacji: 10 grudnia 2019

Wczoraj, 9 grudnia Powiatowa Reprezentacja Młodzieży była na kolejnej wycieczce, której celem było „Kultywowanie świątecznych tradycji”. 50 osobowa grupa młodzieży z I LO im.S. Sempołowskiej, Chemika, Kolejówki, Plastyka oraz z Radzionkowa wraz opiekunami PRM Zofią Taborowską, Ewą Mann, Katarzyną Gąsewicz-Klubą oraz Jarosławem Wesołkiem zwiedziła malowniczą wieś Zalipie, która słynie z domów malowanych kwiatami oraz z malowania zalipiańskich motywów na różnych przedmiotach, również młodzież PRM wzięła udział w warsztatach malowania bombek choinkowych i innych dekoracji. Uczestnicy wycieczki zwiedzili także Kraków z Jarmarkiem Adwentowym szukając Szopek krakowskich w witrynach krakowskich sklepów, restauracji i biur w grze terenowej. Był czas na zakupy na licznych straganach świątecznych.

(PRM)