Kończą się remonty na Sielance i Górniczej

Data publikacji: 20 grudnia 2019

Kończy się remont strategicznego dla mieszkańców dzielnic Stare Tarnowice i Opatowice w Tarnowskich Górach skrzyżowania ulicy Janasa z ulicą Starotarnowicką i ulicą Sielanka. Na drodze kładziona jest dziś nowa nawierzchnia. Wcześniej skorygowano łuk poziomy ulicy Janasa oraz zmieniono geometrię wlotu ulicy Sielanka do ulicy Janasa . Wybudowano także ciągi pieszo – rowerowe.

Przypominamy, że przebudowa tego skrzyżowania będzie kosztowała 1 732 971,83 zł. Z czego dofinansowanie z Gminy Tarnowskie Góry wyniosło 721 000 zł, a z Funduszu Dróg Samorządowych 594 742,00 zł.

Na tym nie koniec dobrych wiadomości. Dzięki bardzo dobrej pogodzie szybko postępują pracę związane z przebudową chodnika na ul. Górniczej w Tarnowskich Górach. To zadanie również uzyskało wsparcie z Gminy Tarnowskie Góry. Koszt remontu to blisko 200 000 zł.