UWAGA! Kary za brak rejestracji tylko dla samochodów kupionych po 31 grudnia 2019 roku !!!

Data publikacji: 30 grudnia 2019
komunikat

Uprzejmie informujemy, że od 1 stycznia 2020 r. zaczną obowiązywać przepisy dotyczące wymierzania kar pieniężnych za niezgłoszenie w terminie 30 dni nabycia lub zbycia pojazdu oraz za niezarejestrowanie w tym terminie pojazdu sprowadzonego z Unii Europejskiej.

Powyższa zmiana przepisów spowodowała w ostatnim czasie znaczny wzrost liczby interesantów Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach.

WAŻNE! Informujemy również, że zgodnie z komunikatem Ministerstwa Infrastruktury z dnia 24.12.2019 r. przepisy dotyczące wymierzania kar pieniężnych nie będą miały zastosowania do czynności sprzed wejścia w życie nowych przepisów. Oznacza to, że ewentualnym karom będą podlegały osoby, które po 31.12.2019 r. nabędą pojazdy i nie zawiadomią o tym starosty w terminie 30 dni oraz osoby, które sprowadzą pojazdy z Unii Europejskiej po 31.12.2019 r. i nie zarejestrują ich w terminie 30 dni od daty sprowadzenia.