Wszystko o małym ZUS i „mikrorachunku” w ZUS w Tarnowskich Górach

Data publikacji: 24 stycznia 2020

28 stycznia w Inspektoracie ZUS w Tarnowskich Górach odbędzie się „Dzień otwarty w ZUS” pod hasłem „Mały ZUS+” i „mikro rachunek podatkowy”. Do udziału w wydarzeniu ZUS zaprosił ekspertów z urzędu skarbowego.

Jeśli jeszcze nie wiesz, czy możesz skorzystać z opłacania niższych składek na ubezpieczenia społeczne, nie wiesz jak się zgłosić do „małego ZUS”, w jaki sposób wyliczyć wysokość składek, a także jakie dokumenty musisz w tym celu złożyć i do kiedy – o to wszystko, na spokojnie, możesz dopytać w zabrzańskim i tarnogórskim ZUS. Dodatkowo przy okazji załatwiania spraw w ZUS wątpliwości na temat opłacania podatków wyjaśnią eksperci z Urzędu Skarbowego. Wyjaśnią co to jest mikro rachunek podatkowy, kto musi z niego korzystać, a także w jaki sposób uzyskać ten swój indywidualny rachunek podatkowy.

Dodatkowo podczas wydarzenia będzie możliwość załażenia bezpłatnego konta na Platformie Usług Elektronicznych, które daje dostęp z domowego komputera do informacji o naszych składach w ZUS. Serdecznie zapraszamy. Już 28 stycznia w godz. od 8.00 do 13.00 w placówce ZUS w Tarnowskich Górach na klientów czekać będą specjaliści z urzędu skarbowego i ZUS.

(Źródło: ZUS)

Call Now ButtonZadzwoń teraz