Nowa obwodnica Nakła Śląskiego oraz Świerklańca

Data publikacji: 10 lutego 2020

Świetna wiadomość dla mieszkańców powiatu! Ministerstwo Infrastruktury ogłosiło rozpoczęcie programu budowy 100 obwodnic na drogach krajowych. Wśród pięciu obwodnic w województwie śląskim znalazła się także obwodnica Nakła Śląskiego oraz Świerklańca. Przetarg na budowę drogi planowany jest na drugi kwartał 2024 roku.

Jak czytamy w komunikacie ministerstwa, podstawowym celem budowy obwodnicy miejscowości Nakła Śląskiego oraz Świerklańca jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki przejeżdża przez te miejscowości. Wraz z realizowaną obecnie obwodnicą Poręby i Zawiercia oraz innymi inwestycjami na drodze krajowej nr 78, zadanie przyczyni się do odciążenia układu komunikacyjnego w ruchu drogowym na obszarze obejmującym północne tereny woj. śląskiego. Nowobudowana droga przejmie znaczącą część ruchu tranzytowego i regionalnego, skutkiem czego na obecnej drodze krajowej nr 78 przeważać będzie ruch lokalny.

Dzięki temu nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców oraz zwiększenie przepustowości połączenia z jednej strony z A1, z drugiej z drogą krajową nr 11 a w przyszłości S11.

Więcej: https://www.gov.pl/web/infrastruktura/wojewodztwo-slaskie