Oświadczenie Starosty Tarnogórskiego

Data publikacji: 25 lutego 2020

29 uczniów z Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej im. Karola Goduli w Tarnowskich Górach wróciło dziś bezpiecznie do swoich domów.  Uczniowie i ich opiekunowie są zdrowi i nikt z nich nie ma objawów zakażenia koronawirusem. Od 8 lutego br. uczniowie przebywali w Reggio Emilia w Lombardii, gdzie uczestniczyli w wymianie młodzieży  z programu Erasmus. Mimo że gmina Reggio Emilia, w której przebywała grupa, nie należy do listy zamkniętych obszarów, organ prowadzący podjął decyzję o skróceniu pobytu młodzieży we Włoszech.

Zgodnie z zaleceniem  Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Bytomiu uczniowie oraz nauczyciele, którzy wrócili z Włoch, pozostaną przez okres 14 dni w swoich domach.

Starosta Tarnogórski

Krystyna Kosmala