Przesadzamy drzewa

Data publikacji: 10 marca 2020

Trwa właśnie przesadzanie pięciu klonów kulistych i trzech klonów polnych z Parku Strzeleckiego, które kolidowały z planową budową ronda na obecnym skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza i Powstańców Śląskich. Jeszcze dziś drzewa zostaną posadzone przy alei Jana Pawła II w Tarnowskich Górach. Oprócz klonów, zostaną przesadzone także trzy robinie akacjowe. Drzewa trafią na ulice Sienkiewicza (obok Mechanika).

Jak tłumaczą przedstawiciele firmy, która na zlecenie Zarządu Dróg Powiatowych realizuje prace, klony to jedne z tych gatunków drzew, które stosunkowo najlepiej znoszą przesadzanie. Drzewa są w fazie spoczynku, w stanie bezlistnym, ale mają już aktywne korzenie, co sprzyja przyjęciu się w nowym miejscu.

Oprócz przesadzeń drzew będą również nasadzenia w pasach drogowych. Zarząd Dróg Powiatowych jeszcze w tym roku posadzi blisko 400 nowych drzew.