Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Data publikacji: 11 marca 2020

Dziś w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego (PZZK). Głównym tematem spotkania było potencjalne zagrożenie koronawirusem SARS-Cov-2, który wywołuje chorobę oznaczoną jako COVID-19. W spotkaniu uczestniczyli, komendanci, dyrektorzy służb i jednostek powiatowych, wójtowie i burmistrzowie, a także Jolanta Wąsowska Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytomiu.

Apeluję o przestrzegania zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowania się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie kwarantanny i zasad higieny – mówiła w czasie spotkania Jolanta Wąsowska, dyrektor bytomskiego Sanepidu. Rekomendujemy unikanie dużych skupisk ludzi, które sprzyjają rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Należy unikać dotykania oczu, nosa i ust, gdyż ich dotknięcie zanieczyszczonymi rękami, może spowodować przeniesienie się wirusa na siebie. Ważne jest, aby zachować bezpieczną odległość od rozmówcy i co najmniej 1–1,5 metr odległości od osoby, która kaszle, kicha lub ma gorączkę – dodała.