10 tysięcy maseczek dla służb walczących z epidemią

Data publikacji: 7 kwietnia 2020

Dziś, 7 kwietnia w Światowy Dzień Zdrowia mamy bardzo dobrą informację dla wszystkich lekarzy i pielęgniarek, którzy na co dzień walczą z epidemią koronawirusa w tarnogórskim szpitalu. Przede wszystkim dla nich Powiat Tarnogórski kupił 10 tysięcy maseczek, 1 tysiąc przyłbic i 50 skafandrów ochronnych. Wszyscy mamy świadomość powagi problemu związanego z pandemią, a służby medyczne najbardziej potrzebują dziś naszego wsparcia – mówi wicestarosta Sebastian Nowak. Oprócz Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach, sprzęt ochronny otrzymają także: tarnogórska stacja pogotowia ratunkowego, Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowskich Górach oraz powiatowe Domy Pomocy Społecznej (w Miedarach, Łubiu i Tarnowskich Górach).

Powiat nie wyklucza kolejnych takich zakupów. Na bieżąco monitorujemy potrzeby personelu medycznego oraz innych służb, które pomagają w walce z koronawirusem. Bardzo się cieszę z tych, które już udała się nam kupić. Obecnie zapotrzebowanie na środki ochrony osobistej jest ogromne, podaż nie nadąża za popytem – wyjaśnia Stanisław Torbus, członek Zarządu Powiatu Tarnogórskiego.