Kolejne środki ochrony osobistej trafiają do DPS-ów

Data publikacji: 21 kwietnia 2020

3825 maseczek, 3200 rękawiczek, 70 litrów płynu do dezynfekcji i 530 przyłbic trafiło dziś do Domów Pomocy Społecznej z terenu naszego powiatu. To już kolejna partia materiałów ochronnych dla pracowników DPS przekazana przez Powiat Tarnogórski.

Jesteśmy w stałym kontakcie z dyrektorami Domów Pomocy Społecznej, monitorujemy sytuację i na bieżąco reagujemy – podkreśla członek Zarządu Powiatu Stanisław Torbus – Wszystkie te działania mają jeden cel – zapewnienie bezpieczeństwa i ochrony pracowników i mieszkańców naszych DPS – ów przed możliwym zakażeniem koronawirusem.

W sumie, od początku trwania pandemii, powiat przekazał na rzecz Domów Pomocy Społecznej ponad 6000 maseczek, 3200 rękawiczek, 325 litrów płynu do dezynfekcji, 750 przyłbic, a także 50 kombinezonów ochronnych.

Pomoc dla Domów Pomocy Społecznej z terenu naszego powiatu dociera także z innych stron. Na apel Stowarzyszenia na rzecz Domu Pomocy Społecznej „Przyjaźń” w Tarnowskich Górach  odpowiedziało wiele firm oraz osoby prywatne. – Wszystkim wolontariuszom i darczyńcom bardzo dziękujemy! Z uwagi na ogromne zapotrzebowanie na środki ochrony osobistej dla pracowników z powodu SARS-CoV-2, każda pomoc jest bezcenna – mówi dyrektor DPS „Przyjaźń” Izabela Szeliga.

Call Now ButtonZadzwoń teraz