100 tys. zł na laptopy dla powiatowych szkół

Data publikacji: 30 kwietnia 2020

Wczoraj, Wydział Strategii i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach otrzymał informację z Centrum Projektów Polska Cyfrowa, o pozytywnej weryfikacji wniosku o przyznanie grantu na zakup sprzętu komputerowego do kształcenia zdalnego. Powiat Tarnogórski otrzyma dofinansowanie w wysokości 100 000 zł. Dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa wynosi 100%. W ramach ogłoszonego 1 kwietnia br. naboru wniosków do programu Zdalna Szkoła, samorządy mogły otrzymać od 35 000 zł do 100 000 zł, w zależności od liczby uczniów w określonej gminie lub powiecie. Projekt umożliwia samorządom zakup komputerów i tabletów do szkół ze środków finansowanych z budżetu Unii Europejskiej. W ramach przyznanego grantu Powiat Tarnogórski zakupi laptopy dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz specjalnych.