Obchody Święta Konstytucji

Data publikacji: 3 maja 2020

Z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja starosta Krystyna Kosmala, przewodniczący Rady Powiatu Przemysław Cichosz i członek Zarządu Powiatu Stanisław Torbus, a także posłowie Barbara Dziuk i Tomasz Głogowski złożyli wiązanki kwiatów pod tablicami pamięci i Dzwonnicą Gwarków.

Tegoroczne uroczystości Święta Konstytucji w Tarnowskich Górach miały skromny charakter. Z powodu wprowadzonych obostrzeń związanych z trwającą pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 mogło w nich uczestniczyć tylko kilkadziesiąt osób. Brakowało orkiestry dętej, Kompanii Honorowej Wojska Polskiego oraz przede wszystkim mieszkańców powiatu. W tarnogórskim Kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła odprawiono mszę w intencji Ojczyzny, w której uczestniczyło ponad 40 osób. Pozostali wierni mogli obejrzeć 3 majową mszę świętą za pośrednictwem internatu na youtubowym kanale parafii.

Przed nabożeństwem, wiązanki kwiatów pod tablicami pamięci złożyli przedstawiciele władz miasta na czele z burmistrzem Arkadiuszem Czechem oraz członkowie NSZZ „Solidarność”.