Przebudowa ul. Powstańców Śląskich rozpoczęta

Data publikacji: 18 maja 2020

Od rana na ulicy Powstańców Śląskich w Tarnowskich Górach pojawił się ciężki sprzęt. Ruszyła długo oczekiwana inwestycja przebudowy tej ulicy. Projekt zakłada budowę dwóch rond. Jedno powstanie na skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich, Sienkiewicza i Styczyńskiego, drugie – na skrzyżowaniu Powstańców Śląskich i Opolskiej. Jezdnia na całej długości będzie posiadała stałą szerokość 6,5 metra, wyremontowane zostaną chodniki. Wybudowane zostaną także nowe zatoki autobusowe i miejsca postojowe. Całość inwestycji to kwota 5,5 mln złotych. Zadanie w połowie posiada dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Drugą połowę stanowi wkład finansowy Powiatu Tarnogórskiego i Gminy Tarnowskie Góry. Generalnym wykonawcą zadania jest firma Hucz z Boronowa.

W trakcie trwania inwestycji obowiązywać będzie czasowa organizacja ruchu, zmienna w zależności od lokalizacji prowadzonych prac. Dojazd do posesji będzie możliwy w ograniczonym zakresie. Należy się jednak liczyć, że podczas prowadzenia bezpośrednio w danym miejscu prac budowlanych nastąpi wyłączenie całkowite.

Uwaga‼️ Przystanki autobusowe zostały już przeniesione na ulicę Sobieskiego. Dojazd do przychodni Bi-Med jest możliwy od ulicy Kościuszki, Opolskiego i Bema.

Call Now ButtonZadzwoń teraz