Nowa karetka dla szpitala!

Data publikacji: 23 czerwca 2020

Dzięki wspólnej inicjatywie Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach oraz gmin powiatu tarnogórskiego zakupiony został nowy ambulans wraz z wyposażeniem medycznym  dla Wielospecjalistycznego Szpitala Powiatowego w Tarnowskich Górach. Dziś nastąpiło oficjalne przekazanie, w obecności przedstawicieli gmin, karetki przez Starostę Tarnogórskiego Krystynę Kosmalę, Przewodniczącego Rady Powiatu Tarnogórskiego Przemysława Cichosza oraz Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry Arkadiusza Czecha.

Kluczyki z rąk Starosty odebrał Prezes WSP S.A. Leszek Jagodziński.

Nowy ambulans kosztował dokładnie 238 131,77 złotych. W kosztach jego zakupu wraz
z Powiatem Tarnogórskim partycypował:

1.Urząd Miasta Tarnowskie Góry

2. Urząd Miasta Kalety

3. Urząd Miasta Radzionków

4. Urząd Miasta Miasteczko Śląskie

5. Urząd Gminy Zbrosławice

6. Urząd Gminy Świerklaniec

7. Urząd Gminy Krupski Młyn

8. Urząd Gminy Tworóg

9. Urząd Gminy Ożarowice

Dodatkowy zespół wyjazdowy jest bez wątpienia ważnym wsparciem dla szpitala, zwiększy on bezpieczeństwo oraz szansę przeżycia mieszkańców powiatu.