Deklaracja finansowego wsparcia dla Powiatu

Data publikacji: 25 czerwca 2020

W dniu dzisiejszym Starosta Tarnogórski Krystyna Kosmala otrzymała z rąk Poseł Barbary Dziuk bon na kwotę 5 934 942 zł z rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych w ramach #TarczaDlaSamorządów wraz z zapewnieniem wpływu na konto powiatu niniejszych środków pieniężnych.

Zgodnie z rządowymi zapewnieniami Fundusz Inwestycji Samorządowych jest elementem pakietu stymulującego rozwój gospodarki, który ma wspomóc przedsięwzięcia realizowane przez gminy i powiaty w całej Polsce. Samorządy odpowiadają bowiem za ok. 40 proc. wydatków inwestycyjnych w kraju. Nowy fundusz ma wspomóc samorządy w kontynuowaniu rozpoczętych przedsięwzięć.

Środki w ramach #TarczaDlaSamorządów będzie można wydać na wszystkie wydatki, które mieszczą się w kategorii: inwestycje (np. na kanalizację, remont szkoły, nowy chodnik).