Zapraszamy na koncert Klezmorim Trio

Data publikacji: 27 sierpnia 2020

Wraz ze Stowarzyszeniem Góry Kultury oraz Stowarzyszeniem Gliwicka 66 zapraszamy na koncert muzyki żydowskiej w wykonaniu zespołu Klezmorim Trio, który odbędzie się 10 września o godz. 19.00 na cmentarzu żydowskim w Tarnowskich Górach przy ul. Gliwickiej 66.

Wydarzenie wpisuje się w działania mające na celu przywrócenie pamięci o wielokulturowej przeszłości naszego miasta i powiatu, a także zwrócenie uwagi na stan cmentarza żydowskiego w Tarnowskich Górach i znajdującego się na nim dawnego domu przedpogrzebowego.

****

Klezmorim Trio to zespół złożony z absolwentów krakowskiej Akademii Muzycznej, których połączyła pasja do aszkenazyjskiej i bałkańskiej muzyki klezmerskiej. Są obecnie jednym z najbardziej uznanych i rozchwytywanych zespołów wykonujących ten rodzaj muzyki. To wyjątkowe trio stworzyło perfekcyjne połączenie tradycyjnych melodii żydowskich i współczesnych autorskich aranżacji, co daje niezapomniany efekt na długo pozostający w pamięci słuchaczy. Ich koncerty przyjmowane są przez publiczność niezwykle entuzjastycznie.

Klezmorim Trio jest mieszanką muzycznych stylów i osobowości. Muzycy poznali się na krakowskim Kazimierzu i są na stałe związani z tym miejscem.

Klezmorim Trio w składzie:

Karolina Stasiowska – altówka, śpiew, język Jidysz

Piotr Południak – kontrabas

Marcin Wiercioch – akordeon

Koncert został dofinansowany ze środków Powiatu Tarnogórskiego.

UWAGA:

– Prosimy zapoznać się z obowiązującymi podczas imprezy zasadami bezpieczeństwo zgodnie z “Regulaminem zachowania bezpieczeństwa” dostępnego na stronie internetowej oraz facebooku Stowarzyszenia Góry Kultury

– ze względu na konieczność ogrodzenia miejsca spektaklu ilość miejsc będzie ograniczona

– zalecamy wcześniejsze przybycie-przypominamy o obowiązkowych maseczkach oraz społecznym dystansie.

Call Now ButtonZadzwoń teraz