Spotkania dyrektorów szkół z powiatowym inspektorem sanitarnym

Data publikacji: 3 września 2020

Dyrektorzy powiatowych szkół ponadpodstawowych spotkali się dziś z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym w Bytomiu – Jolantą Wąsowską. Głównym tematem narady były procedury bezpieczeństwa w szkołach w przypadku zagrożenia pandemią COVID-19.

Podczas spotkania zostały szczegółowo omówione wytyczne i zalecenia Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia  i Głównego Inspektora Sanitarnego na rok szkolny 2020 – 2021 dla dyrektorów szkół i placówek oświatowych oraz zasady postępowania w sytuacji ewentualnego zagrożenia koronawirusem na terenie powiatu.

Przedstawiono kwestie współpracy w takich sytuacjach oraz wymieniono drogi szybkiego kontaktu między placówkami a inspekcją sanitarną. W spotkaniu udział wzięły: starosta Krystyna Kosmala oraz naczelnik Wydziału Edukacji Elżbieta Susek.