VII Rajd Rowerowy pn. „Śladami górnośląskiej szlachty…i nie tylko”

Data publikacji: 3 września 2020

Nawet 200 rowerzystów wyruszy w niedzielę 20 września z Zabytkowej Kopalni Srebra biorąc udział w VII Rajdzie Rowerowym pn. „Śladami górnośląskiej szlachty…i nie tylko”. Karnety na to wydarzeniem rozeszły się jak świeże bułeczki.

Raj Rowerowy to jedna z flagowych imprez Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim, która odbywa się corocznie w trzecią niedzielę września w ramach „Szlacheckiego Weekendu” – przedsięwzięcia stanowiącego bardzo atrakcyjną, skierowaną do wszystkich grup wiekowych formę upowszechniania wiedzy historycznej. Trasa rajdu wiedzie szlakiem zabytków powiatu tarnogórskiego (i nie tylko!), o których opowiada w czasie postojów dr Arkadiusz Kuzio-Podrucki.

Patronat Honorowy nad VII Szlacheckim weekendem sprawuje Starosta Tarnogórski Krystyna Kosmala.