Program edukacyjny – „Lekcje z ZUS”

Data publikacji: 8 września 2020

Zapraszamy nauczycieli do udziału w projekcie „Lekcje z ZUS”.

„Lekcje z ZUS” to autorski,projekt Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, który powstał by budować świadomość młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne.

Dziś, niestety, niewielu młodych Polaków wie, czym są ubezpieczenia społeczne i czym skutkuje decyzja by wykluczyć się z tych ubezpieczeń. „Lekcje z ZUS” kształtują świadomość młodzieży, uczą przy tym by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń(zasady solidaryzmu społecznego), a ponadto dają praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Materiały dydaktyczne do „Lekcji z ZUS” zostały stworzone we współpracy z metodykiem nauczania, który współtworzył podobne projekty z komercyjnymi instytucjami finansowymi. Ilustracje do lekcji wykonali młodzi polscy rysownicy.

Jeśli chcą Państwo  zorganizować zajęcia „Lekcje z ZUS” prosimy o kontakt z koordynatorami ds. komunikacji społecznej i edukacji w oddziałach ZUS . W razie jakichkolwiek wątpliwości do Państwa dyspozycji jest skrzynka mailowa: edukacja@zus.pl.

Call Now ButtonZadzwoń teraz