Pierwsze chodniki na ul. Powstańców Śląskich

Data publikacji: 11 września 2020

Krawężniki, obrzeża betonowe i przede wszystkich pierwsze chodniki – tak wygląda obecnie przebudowywana ulica Powstańców Śląskich w Tarnowskich Górach. Utwardzony został odcinek drogi pomiędzy ulicami Mickiewicza i Okrzei. Gdy tylko zakończy się budowa chodników na tym odcinku, droga zyska nową nawierzchnię.

Przypominamy, że projekt remontu ul. Powstańców Śl. zakłada m.in. budowę dwóch rond. Jedno powstanie na skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich, Sienkiewicza i Styczyńskiego, drugie – na skrzyżowaniu Powstańców Śląskich i Opolskiej. Poprawi się bezpieczeństwo pieszych. Wszystko za sprawą szerokich chodników, które powstają wzdłuż ulicy. W projekcie zadbano również o parkujące samochody. Wybudowane zostaną nowe miejsca do parkowania i zatoki autobusów.

Przypominamy, że przebudowa ul. Powstańców Śląskich warta jest 5,5 mln złotych. Inwestycja w połowie posiada dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Generalnym wykonawcą zadania jest firma Hucz z Boronowa. Nadzór nad inwestycją prowadzi Zarząd Dróg Powiatowych w Tarnowskich Górach.

O inwestycji można również przeczytać m. in. TU

Call Now ButtonZadzwoń teraz