Wyniki II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Data publikacji: 29 września 2020

Dziś ogłoszono wyniki II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. W naszym podregionie najlepszy wyniki osiągnął projekt PARK NAUKI, czyli edukacja i rehabilitacja w Parku Repeckim. Na projekt oddano aż 4406 głosów!

Realizacja zadania zakłada utworzenie trzech stref: edukacyjnej (park nauki), rehabilitacyjnej (siłownia pod chmurką) oraz strefy relaksu (słoneczna polana). W strefie edukacji będą zamontowane takie urządzenia, jak np. kołyska Newtona, wir wodny, czy armata powietrzna, które pomogą wyjaśnić zjawiska fizyki zachodzące w przyrodzie. Ponadto w ramach strefy rehabilitacji mają być zainstalowane przyrządy do ćwiczeń na świeżym powietrzu (siłownia zewnętrzna). Całość dopełnią elementy małej architektury, czyli leżanki plenerowe oraz ławki parkowe o ergonomicznym kształcie, które umożliwią relaks na słonecznej polanie.

Dofinansowanie uzyska również zadanie o zasięgu wojewódzkim zgłoszone przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Tarnogórskiej pn. „Bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem obiektów światowego dziedzictwa UNESCO – Zabytkowej Kopalni Srebra oraz Sztolni Czarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach”. Na ten projekt oddało swój głos 1231 osób.

Inne projekty z terenu powiatu tarnogórskiego, które zostały zatwierdzone do realizacji to: Zagospodarowanie ronda im. świętego Jana Pawła II w Drutarni – poprzez nasadzenie roślin stałych oraz „Wojewódzka rajza ze ślůnskům kulturům” – popularyzacja śląskiego rękodzieła, śląskiej kuchni i stroju rozbarsko-bytomskiego.

Zgodnie z regulaminem Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego do realizacji są przeznaczane te zadania, które uzyskały największą liczbę głosów, do momentu wyczerpania puli środków finansowych przeznaczonych na budżet obywatelski w danej puli. W sytuacji, gdy środki na realizację kolejnego zadania z listy nie będą wystarczające, uwzględnione zostanie pierwsze z następnych zadań na liście w ramach danej puli, którego koszt nie spowoduje przekroczenia dostępnych środków. Środki niewykorzystane w danej puli nie będą przesuwane na zadania z innych pul.

Call Now ButtonZadzwoń teraz