Ścieżka rowerowa Laryszów – Miedary oddana do użytku

Data publikacji: 30 września 2020

W obecności posła RP Barbary Dziuk, członka Zarządu Powiatu Krzysztofa Łozińskiego i sołtysa Laryszowa Piotra Szołtysika odebrano dziś ścieżkę rowerową Laryszów- Miedary. Nowa droga rowerowa powstała dzięki współpracy rządu, powiatu i gminy.

Inwestycja nie byłaby możliwa bez współpracy samorządowo–rządowej – mówi członek Zarządu Krzysztof Łoziński – Gdyby nie dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych i gminy Zbrosławice, to raczej nie bylibyśmy w stanie samodzielnie tego wykonać – zaznaczył.

Blisko 1,5 km odcinek zapewni bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, w tym dzieci dojeżdżających do Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Miedarach.

Bardzo się cieszę, że po 21 lat starań o budowę ścieżki rowerowej w tym miejscu doczekaliśmy momentu, w którym ona powstała – mówi sołtys Laryszowa Piotr Szołtysik.

Koszt budowy ścieżki wyniósł ponad 1,5 mln złotych. Połowa środków pochodziła z Funduszu Dróg Samorządowych, drugą część, w równej wysokości sfinansowały Powiat Tarnogórski i gmina Zbrosławice. Wykonawcą zadania była firma Larix z Lublińca. Nadzór nad inwestycją prowadził Zarząd Dróg Powiatowych.

Call Now ButtonZadzwoń teraz