Klaster energii

Data publikacji: 7 października 2020

Na temat klastra energii dyskutowano dziś w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim. W spotkaniu zorganizowanym przez Izbę Przemysłowo – Handlową w Tarnowskich Górach udział wzięli przedsiębiorcy oraz samorządowcy z gmin powiatu tarnogórskiego.

Klaster energii to porozumienie pomiędzy różnymi podmiotami, dotyczące wytwarzania i równoważenia zapotrzebowania, dystrybucji lub obrotu energią. Celem klastra energii jest rozwój energetyki rozproszonej opartej nie tylko o odnawialne, ale również konwencjonalne źródła energii, służący poprawie bezpieczeństwa energetycznego, poprawie środowiska naturalnego i wzmocnieniu lokalnej gospodarki.

W trakcie spotkania koncepcje funkcjonowania klastrów energii zaprezentowały: firma LPW oraz Fundacja LIBRE z Gliwic.