Wystawa „Kolorowy konterfekt”

Data publikacji: 8 października 2020


16 października br. o godzinie 18.00 w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śl. odbędzie się wernisaż wystawy pn.: „Kolorowy konterfekt”. Wystawa jest drugą z cyklu wystaw „Świadomość kadru”, realizowanych przez ZPAF Okręg Śląski. Pierwszą była „Świadomość ciała” z 2019 r.


Tematem ekspozycji jest portret wykonany w kolorze. Swoje prace prezentuje na niej czternastu twórców: Ryszard Czernow, Jakub Gadek, Krzysztof Gołuch, Marcin Górski, Antoni Kreis, Katarzyna Łata, Arkadiusz Ławrywianiec, Beata Mendrek, Halina Morcinek, Zbigniew Sawicz, Bolesław Stachow, Timm Stutz, Barbara Szewczyk-Szelka, Janusz Wojcieszak.


Zdaniem prezesa ZPAF Okręg Śląski Arkadiusza Ławrywiańca portret to coś więcej niż – jak chce Wikipedia – zwykła podobizna. „Portret to przede wszystkim próba zagłębienia się w drugiego człowieka, w jego nastrój, charakter, stan emocjonalny w chwili robienia zdjęcia. Czasami tym drugim człowiekiem jesteśmy my sami, jak w autoportrecie Janusza Wojcieszaka. Mam przekonanie, że niezależnie od tego czy fotografujemy kogoś, czy samego siebie, zawsze większa lub mniejsza część nas jest zawarta w przedstawianym obrazie Postanowiłem w tej edycji zaproponować zmierzenie się z szeroko rozumianą fotografią wizerunku, ale w ograniczeniu do fotografii wykonanej w kolorze. Czternastu autorów, stosując różnorodne techniki i zabiegi formalne, pokazuje, jak silnie działa na odbiorcę portret.”


Wystawa będzie prezentowana do 15 listopada 2020 r.

Call Now ButtonZadzwoń teraz