40 lat NSZZ „Solidarność” – podsumowano konkurs dla uczniów

Data publikacji: 12 października 2020

Z okazji 40 rocznicy powstania związku NSZZ Solidarność ogłoszono konkurs „NSZZ Solidarność – trudne drogi do wolności”. Udział w konkursie wzięli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. 9 października br. w Tarnogórskim Centrum Kultury podczas uroczystej gali podsumowano wydarzenie, a zwycięzcom wręczono nagrody. W uroczystości uczestniczyli starosta Krystyna Kosmala, Przewodniczący Rady Powiatu Przemysław Cichosz, posłowie na Sejm RP, burmistrz miasta Tarnowskie Góry Arkadiusz Cech, zastępca burmistrza Jolanta Tuszyńska, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Piotr Duda,

Uczniowie przygotowali prezentację multimedialną dotyczącą powstania i działalności Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego NSZZ Solidarność z okazji 40 rocznicy powstania związku.

Zwycięzcami konkursu zostali:
Ze Szkół podstawowych:
1 miejsce – Zofia Woźniczka (Szkoła Podstawowa w Strzybnicy)
2 miejsce – Jakub Cieślik (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Boruszowicach)
3 miejsce – Natalia Mycek (Szkoła Podstawowa w Strzybnicy)
wyróżnienia:
Elżbieta Gołkowska (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Boruszowicach),
Natalia Stefanowska (Salezjański Zespół Szkół),
Tomasz Pradela i Dominik Skwara (Szkoła Podstawowa w Krupskim Młynie)
Ze Szkół ponadpodstawowych:
1 miejsce – Igor Kurzak (Zespół Szkół Budowlano – Architektonicznych)
2 miejsce – Weronika Brol (Wieloprofilowy Zespół Szkół)
3 miejsce – Wiktoria Kwiotek (Centrum Edukacji Ekonomiczno – Handlowej im. Karola Goduli)
wyróżnienia: Aleksandra Sumera i Beata Czaja (Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej im. Karola Goduli),
Julia Rytczak i Marta Czarnecka (I LO i II LO w Tarnowskich Górach),
Karolina Grabowska (Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej im. Karola Goduli).

Nagrody: I miejsce- smartfon i puchar, II miejsce- tablet i puchar, III miejsce- bony do Empiku o wartości 300 zł i puchar, wyróżnienia: bony do sklepu sportowego Decathlon o wartości 200 zł każdy.

Uroczystość uświetniły występy młodzieży z Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej im. Karola Goduli oraz Młodzieżowego Domu Kultury im. Henryka Jordana.
Organizatorami konkursu byli:
-Terenowa Sekcja NSZZ Solidarność Powiatu Tarnogórskiego,
-Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach
-Urząd Miasta Tarnowskie Góry,
-Urząd Marszałkowski w Katowicach,
-Centrum Edukacji Ekonomiczno-Handlowej im. Karola Goduli w Tarnowskich Górach.

(Zdjęci: UM Tarnowskie Góry)