Mieszkaniec Kalet najmłodszym profesorem w Polsce

Data publikacji: 14 października 2020

Dr hab. inż. Krzysztof Sośnica z Instytutu Geodezji i Geoinformatyki Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu postanowieniem prezydenta RP Andrzeja Dudy z 21 września otrzymał tytuł profesora nauk ścisłych i przyrodniczych. Jak informuje Instytut, Krzysztof Sośnica jest obecnie najmłodszym profesorem tytularnym w Polsce. Serdecznie gratulujemy!

Krzysztof Sośnica ukończył kierunek geodezja i kartografia (specjalizując się w geoinformatyce) na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zaledwie 11 lat temu. Stopień naukowy doktora fizyki i astronomii uzyskał w 2014 r. na Wydziale Nauk Ścisłych Uniwersytetu w Bernie w Szwajcarii, a doktora habilitowanego w dyscyplinie geodezja i kartografia – w 2016 r. na WIŚiG UPWr. Obecnie zatrudniony jest na stanowisku profesora uczelni w Instytucie Geodezji i Geoinformatyki UPWr.