„Zajęcia klubowe w WTZ” program finansowany ze środków PFRON

Data publikacji: 27 października 2020

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowskich Górach informuje, że w 2021 r. realizowany będzie program „Zajęcia klubowe w WTZ” finansowany ze środków PFRON.

?Celem programu jest wsparcie osób niepełnosprawnych w utrzymaniu samodzielności i niezależności w życiu społecznym i zawodowym poprzez prowadzenie przez warsztaty terapii zajęciowej zajęć klubowych jako zorganizowanej formy rehabilitacji. W związku z powyższym podmiot prowadzący warsztat terapii zajęciowej może ubiegać się o dofinansowanie do prowadzenia „Zajęć klubowych w WTZ” ze środków PFRON.

?Do udziału w Zajęciach klubowych kwalifikują się:1. osoby niepełnosprawne, posiadające ważne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (lub orzeczenie równoważne), które były uczestnikami WTZ i opuściły go w związku z podjęciem zatrudnienia,2. osoby niepełnosprawne, posiadające ważne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności (lub orzeczenie równoważne), znajdujące się na prowadzonej przez podmiot prowadzący WTZ liście osób (o której mowa w art. 10f ust. 2a ustawy o rehabilitacji), których zgłoszenie do uczestnictwa w warsztacie zostało zatwierdzone i które nie rozpoczęły terapii w WTZ.

‼️ Zainteresowane programem jednostki prowadzące warsztat terapii zajęciowej na terenie Powiatu Tarnogórskiego prosimy o kontakt z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnowskich Górach ul. Sienkiewicza 16, do 1️⃣0️⃣ listopada 2️⃣0️⃣2️⃣0️⃣ r.☎️ tel. 32 381 84 74.Więcej informacji o programie można znaleźć na stroniehttps://www.pfron.org.pl/o-funduszu/programy-i-zadania-pfron/programy-i-zadania-real/program-zajecia-klubowe-w-wtz/tresc-programu/

Call Now ButtonZadzwoń teraz