Metamorfozy – nowy kalendarz Centrum Kultury Śląskiej

Data publikacji: 16 listopada 2020

Zgodnie z tradycją Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim już po raz ósmy przygotowało własny, autorski kalendarz. Tym razem będzie on w temacie 100. rocznicy II powstania śląskiego.

Kalendarz „Metamorfozy” jest wypełniony fotografiami Ślązaków, w tym także dzieci, sfotografowanych na tle współczesnej architektury całego Śląska. Zdjęcia uzupełniono powstańczymi rekwizytami (zdjęcia, dokumenty, mundury, odznaczenia).

Na projekt oprócz kalendarza składa się również wystawa fotogramów. W tym roku Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim zaprasza do obejrzenia tego wydarzenia ONLINE – na Facebooku Centrum, 21 listopada 2020 r. o godz. 17.00.

Dużą atrakcją programu będzie występ zespołu Krzikopa, który ma w repertuarze pieśni śląskie, wykonywane w nowoczesnych aranżacjach.  Zespół w sześcioosobowym składzie (Katarzyna Dudziak, Karo Przewłoka, Adam Romański, Spacepierre, Dominik Kalamarz oraz Mateusz Dyszkiewicz) bazuje na starych ludowych przyśpiewkach, tradycyjnych instrumentach (akordeon, skrzypce) i tradycyjnych technikach śpiewu, lecz dodaje do tego nowoczesne dźwięki elektroniki oraz post-rockową perkusję.

Call Now ButtonZadzwoń teraz