Dyżury aptek na terenie powiatu tarnogórskiego w 2021 roku

Data publikacji: 21 grudnia 2020

42 apteki działają na terenie naszego powiatu. Zgodnie z przepisami prawa farmaceutycznego co roku Rada Powiatu ustala rozkład godzin ich pracy. Przepisy wymagają by był on dostosowany do potrzeb ludności i zapewniał możliwość zakupu leków w porze nocnej oraz w niedziele i święta.

Na ostatniej sesji (15 grudnia), powiatowi radni podjęli stosowną uchwałę. Załączono do niej wykaz ogólnodostępnych aptek w powiecie. Większość aptek w powiecie otwarta jest od poniedziałku do soboty. Cztery pracują tylko w dni robocze. Przez całą dobę pracuje apteka „Lekosfera DGA 20” (Tarnowskie Góry, ul. Zagórska 189). W mieście Tarnowskie Góry działa 21 z 42 aptek. W Radzionkowie jest ich sześć, z kolei w: Kaletach, Miasteczku Śląskim, Zbrosławicach, Tworogu są po dwie. Pojedyncze działają w: Kamieńcu, Wieszowej, Tąpkowicach, Nakle Śląskim, Świerklańcu, Krupskim Młynie i Ziemięcicach.

Szczegółowy wykaz aptek pod linkiem https://powiat.tarnogorski.pl/2020/12/21/wykaz-aptek-ogolnodostepnych-2/