Ogłoszono konkursy z zakresu sportu i bezpieczeństwa

Data publikacji: 13 stycznia 2021

Uwaga! Ważna informacja dla klubów sportowych i stowarzyszeń! Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił otwarty konkurs ofert na zadania publiczne w zakresie kultury fizycznej i bezpieczeństwa publicznego

Na realizację zadań w dziedzinie kultury fizycznej przeznaczono 4,28 mln zł, w tym na:

  • Upowszechnianie kultury fizycznej – 2,7 mln zł,
  • Sport akademicki w zakresie upowszechniania kultury fizycznej – 300 tys. zł,
  • Szkolenie kadry wojewódzkiej młodzików – 800 tys. zł,
  • Udział w Finałach Mistrzostw Polski zawodników reprezentujących Województwo Śląskie i w Finałach Ogólnopolskich Olimpiad Młodzieżowych – 250 tys. zł,
  • Sporty lotnicze – 140 tys. zł,
  • Sporty motorowe – 90 tys. zł.

Na realizację zadań w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego przeznaczono z kolei 1 mln zł, w tym: 0,5 mln zł na zadania w zakresie ratownictwa górskiego i 0,5 mln zł na zadania w zakresie ratownictwa wodnego.

Zadania będą realizowane w terminie od 1 marca do 17 grudnia 2021 roku. 

Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił także otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego w dziedzinie kultury fizycznej, realizowanego w terminie od 1 marca 2021 roku do 20 grudnia 2021 roku wybranych projektów w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego w formie powierzenia. Na realizację otwartego konkursu ofert w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego z zakresu Departamentu Sportu, Zarząd Województwa Śląskiego przeznaczył kwotę w wysokości 2,8 mln złotych.

Terminy składania ofert w obu konkursach upływają 27 stycznia 2021 roku, a ich rozstrzygnięcie nastąpi do 28 lutego 2021 roku.

Więcej: https://slaskie.pl/content/slaskie-wspiera-sport

fot. arch. BP UMWS Tomasz Żak

Call Now ButtonZadzwoń teraz