Kadeci z „Kolejówki” wyruszają na podbój Warszawy

Data publikacji: 28 stycznia 2021

Kadeci Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach zameldowali kolejne ogromne sukcesy w konkursie Ministra Obrony Narodowej o tytuł mistrza #EkstraKLASAWojskowa 2021.

W ostatniej e-learningowej edycji konkursu kadeci we wspaniałym stylu wywalczyli sobie udział w półfinale konkursu.  W dotychczasowych zmaganiach kadeci pokonali już przedstawicieli 96 szkół o profilu mundurowym na terenie całego kraju.

Przed nimi  półfinały, które w przeciwieństwie do dotychczasowych etapów Turnieju nie odbędą się w oparciu o platformę e-learningową Legii Akademickiej, ale na żywo w studiu. Szkoły spotkają się w lutym w Centralnej Bibliotece Wojskowej
w Warszawie
, a ich zmagania będą transmitowane na  profilu na Facebooku. Tego samego dnia odbędzie się również finał Ekstraklasy, w którym zmierzą się zwycięzcy obu półfinałów.

Naszą szkołę reprezentują kadeci: kdt Estera BIELECKA, kdt Szymon MENDEL oraz kdt Cezary KOWALCZYK. Opiekunem klas mundurowych jest
mjr mgr inż. Zbigniew KOWALSKI. Patronat nad klasami mundurowymi sprawuje 5.Tarnogórski Pułk Chemiczny im. gen. broni. Leona Berbeckiego.

Przypomnijmy: Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Wojsku Polskim jest adresowany do uczniów klas o profilu wojskowym, uczących się w szkołach prowadzących „Oddziały Przygotowania Wojskowego” i „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”, czyli programów edukacyjnych Ministerstwa Obrony Narodowej, koordynowanych przez Biuro do spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”.

Do Turnieju zgłosiło się blisko 100 szkół, które wytypowały łącznie prawie 300 uczniów. Turniej miał charakter wieloetapowy. Zgłoszeni przez szkoły uczniowie początkowo mogli zapoznać się z materiałem do samokształcenia, który był bazą pytań w Turnieju. Materiał zawierał zagadnienia i obszary tematyczne objęte programem nauczania w obu programach. Samokształcenie odbyło się w oparciu o Platformę e-learning Legii Akademickiej w formie kursu zamkniętego. Od 14 do 16 grudnia trwały eliminacje, podczas których uczestnicy rozwiązywali test składający się z 50 pytań. Indywidualne wyniki zostały zsumowane. Najlepsze szkoły awansowały do rozgrywek w systemie pucharowym. W kolejnych etapach pytania losowo generowane przez komputer miały rosnący poziom trudności.

Wszystkie etapy wywoływały ogromne emocje i choć odbywały się zdalnie, to jednak w duchu prawdziwej rywalizacji.

Zwycięzca Turnieju zostanie mistrzem EkstraKLASY Wojskowej i otrzyma puchar przechodni. Będzie się nim cieszyć przez cały 2021 rok, do czasu wyłonienia nowego mistrza. Jednym z jego przywilejów będzie możliwość uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych w MON z udziałem Biura Programu Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej, takich jak targi, szkolenia i konferencje. Oprócz tego przewidziane są dyplomy, medale i nagrody dla zdobywców I, II i III miejsca.

(„Kolejówka”)

Call Now ButtonZadzwoń teraz