Oddali hołd ofiarom Katynia

Data publikacji: 5 marca 2021

Dziś przedstawiciele Zarządu Powiatu Tarnogórskiego: starosta Krystyna Kosmala, wicestarosta Sebastian Nowak i członek Zarządu Powiatu Stanisław Torbus uczestniczyli w obchodach 81. rocznicy mordu katyńskiego. Przedstawiciele Starostwa złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze przed pamiątkową tablicą na murze kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła, a następnie udali się pod Areszt Śledczy przy ul. Opolskiej oraz pod Komendę Powiatową Policji w Tarnowskich Górach gdzie pod tablicami upamiętniającymi pomordowanych funkcjonariuszy oddali im cześć.
Spotkanie jak co roku zorganizowane zostało przez Zarząd Stowarzyszenia Rodziny Katyńskie w Tarnowskich Górach. W obchodach udział wzięli również przedstawiciele policji, wojska, służby więziennej oraz władz miasta Tarnowskie Góry i NSZZ „Solidarność”.