Premier ogłosił nowe obostrzenia

Data publikacji: 25 marca 2021

Dziś na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przedstawił nowe obostrzenia na kolejne dwa tygodnie. Musimy walczyć w tym samym czasie o zdrowie i życie Polaków i o miejsca pracy Polaków. W lutym, kiedy można było na to pozwolić, poluzowaliśmy niektóre branże, dziś znów musimy zaostrzyć obostrzenia, żeby przerwać łańcuch zakażeń -powiedział premier Morawiecki W celu ograniczenia transmisji koronawirusa zachęcamy do wprowadzenia pracy zdalnej, wszędzie tam gdzie to możliwe i do spędzenia Wielkanocy w domu – dodał.

Od 27 marca do 9 kwietnia:

  • Wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 000 m2 zostaną zamknięte.
  • Centra i galerie handlowe – tak jak obecnie – pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.
  • Od 27 marca, w miejscach kultu religijnego będzie obowiązywał nowy limit osób – na 1 osobę będzie musiało przypadać 20 m2. Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa o raz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób.
  • Od 27 marca zakaz działalności obejmie także salony fryzjerskie, urody i kosmetyczne w całej Polsce.
  • Ze względu na bezpieczeństwo dzieci i rodziców, zamknięte zostaną żłobki i przedszkola. Wyjątkiem będzie sprawowanie opieki nad dziećmi pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej).

Ważne! Rodzice będą mogli skorzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego.

(Źródło: gov.pl)

Call Now ButtonZadzwoń teraz