Nowy blask „Staszica” – odbiór I etapu prac konserwatorskich przy elewacji

Data publikacji: 27 kwietnia 2021

Zakończył się I etap remontu elewacji budynku II Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach dotyczący ściany północnej i zachodniej.

Budynek Staszica jest wpisany indywidualnie do rejestru zabytków na podstawie decyzji wydanej przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Katowicach, w związku z czym prace realizowane były pod stałym nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Dziś Krystyna Kosmala Starosta Tarnogórski dokonała odbioru robót wykonanych przez firmę Efekt Sp z o.o. z Chorzowa.

Oprócz Starosty w odbiorze uczestniczyli: przedstawiciele władz Urzędu Miasta Tarnowskie Góry, przedstawiciel wykonawcy, inspektor nadzoru, kierownik budowy, dyrektor szkoły Kazimierz Sporoń, pracownicy Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach odpowiedzialni za realizację tej inwestycji, oraz Wojewódzki i Powiatowy Konserwator Zabytków.

Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry Arkadiusz Czech zapewnił, że „Staszic” będzie jeszcze w tym roku iluminowany. Jak oznajmił, Rada Miejska w Tarnowskich Górach wyraziła zgodę na przekazanie 80 tys. zł na oświetlenie tak pięknie odnowionego budynku.
Iluminacja „Staszica” będzie rozwinięciem inicjatywy pn. #SrebrnaDroga, jednocześnie będzie przedłużeniem już oświetlonej na biało w ramach tej inicjatywy ulicy Krakowskiej.

Doświetlenie szkoły będzie pięknym uzupełnieniem przeprowadzonych przez powiat inwestycji – podkreśliła Starosta Krystyna Kosmala.

Call Now ButtonZadzwoń teraz