Porozumienie o współpracy ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym

Data publikacji: 21 maja 2021
na zdjęciu Starosta Tarnogórski, Rektor Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i inni sygnotariusze porozumienia

Powiat Tarnogórski będzie współpracował ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym w zakresie kształcenia kadr medycznych!

21 maja Starosta Powiatu Tarnogórskiego – Krystyna Kosmala wraz z członkiem zarządu – Stanisławem Torbusem podpisali porozumienie z JM Rektorem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. n.med. Tomaszem Szczepańskim w zakresie promocji kierunków medycznych wśród uczniów szkół prowadzonych przez powiat. To pierwsze takie porozumienie w Polsce!

– Ostatnie miesiące bardzo dobitnie pokazały jak ważne i potrzebne są kadry medyczne. Dzisiejsze porozumienie uważamy za pierwszy krok na drodze ku zwiększeniu tych kadr w placówkach naszego powiatu, a w szczególności naszego szpitala. Najbardziej zależy nam, aby nasza młodzież kontynuowała naukę na kierunkach: lekarskim, pielęgniarskim i położniczym  – wyjaśnia Starosta Krystyna Kosmala.

Główny cel porozumienia to przekonać młodzież uczącą się w powiecie tarnogórskim do studiowania kierunków medycznych w regionie. Zarówno ŚUM jak i Starostwo planują rozwijać współpracę.

– Porozumienie otwiera nam drogę do wielu wspólnych programów edukacyjnych oraz umożliwia ufundowanie przez Powiat stypendiów dla najlepszych absolwentów naszych szkół, którzy dostaną się na kierunki medyczne – wyjaśnia Starosta.

Jak dodaje prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański, Rektor SUM – Brakuje nam kadr medycznych. Porozumienie pozwoli młodzieży poznać nasz Uniwersytet i przekonać się o jego atrakcyjności. Gwarantujemy wysoki poziom nauczania i bardzo różnorodną ofertę edukacyjną.     

ŚUM będzie organizatorem przedsięwzięć popularyzujących studia medyczne skierowanych do młodzieży uczącej się w powiecie tarnogórskim.

– Zamierzamy pokazywać wydarzenia promujące naukę i przedstawiać korzyści jakie niesie za sobą studiowanie kierunków medycznych w SUM – wyjaśnia Rektor SUM prof. Tomasz Szczepański.       

Liczymy na owocną współpracę!

Call Now ButtonZadzwoń teraz