Przebudowa ul. Powstańców Śl. na ostatniej prostej

Data publikacji: 2 czerwca 2021
na zdjęciu rondo od strony Parku Strzeleckiego, na rondzie autobus

Końca dobiega długo oczekiwana przebudowa ul. Powstańców Śl. w Tarnowskich Górach. Projekt zakładał budowę dwóch rond. Jedno powstało na skrzyżowaniu ulic: Powstańców Śląskich, Sienkiewicza i Styczyńskiego, drugie – na skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich i Opolskiej. Jezdnia na całym przebudowanym odcinku posiada stałą szerokość 6,5 m, wyremontowane zostały chodniki, wybudowano nowe zatoki autobusowe i miejsca postojowe.

Całość inwestycji opiewa na kwotę 5,5 mln zł. Zadanie w połowie posiada dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Drugą połowę stanowi wkład finansowy Powiatu Tarnogórskiego i Gminy Tarnowskie Góry.

Generalnym wykonawcą zadania jest firma Hucz z Boronowa.