Ulica Powstańców Śląskich oddana do użytku!

Data publikacji: 16 czerwca 2021
na zdjęciu przedstawiciele władz bioracy udział w odbiorze ul. Powstańców

Dziś przedstawiciele Zarządu Powiatu Tarnogórskiego w osobach: Sebastiana Nowaka – Wicestarosty, Krzysztofa Łozińskiego oraz Stanisława Torbusa – członków Zarządu Powiatu dokonali oficjalnego odbioru prac związanych z przebudową ul. Powstańców Śląskich w Tarnowskich Górach wykonanych przez firmę Hucz z Boronowa.

Oprócz przedstawicieli powiatu w odbiorze uczestniczyli: przedstawiciele władz Miasta Tarnowskie Góry, przedstawiciele wykonawcy, kierownik budowy, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach.

Przypomnijmy, że inwestycja przebudowy ulicy zakładała budowę dwóch rond. Jedno powstało na skrzyżowaniu ulic Powstańców Śląskich, Sienkiewicza i Styczyńskiego, drugie – na skrzyżowaniu Powstańców Śląskich i Opolskiej. Wybudowane zostały także nowe zatoki autobusowe i miejsca postojowe. Wprowadzono nową organizację ruchu w zakresie oznakowania pionowego oraz poziomego.

Całość inwestycji to kwota 5,5 mln złotych. Zadanie uzyskało dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 2 741 599,44 zł. Drugą połowę stanowi wkład finansowy Powiatu Tarnogórskiego i Gminy Tarnowskie Góry w kwocie 1 381 800,00 zł. Generalnym wykonawcą zadania była firma Hucz z Boronowa.