Powiatowa Reprezentacja Młodzieży na Podhalu

Data publikacji: 17 czerwca 2021

W pierwszych tygodniach czerwca Powiatowa Reprezentacja Młodzieży po długiej przerwie spowodowanej pandemią wreszcie miała okazję osobiście uczestniczyć w terenowych warsztatach psychologiczno – integracyjnych „Wrócić z tarczą”. Celem warsztatów, które odbywały się na Podhalu było budowanie pozytywnych relacji i więzi między uczniami.

         W warsztatach wzięło udział 59 uczniów ze szkół średnich Powiatu Tarnogórskiego oraz opiekunowie Powiatowej Reprezentacji Młodzieży:  Zofia Taborowska – kierownik wycieczki z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefanii Sempołowskiej, Ewa Mann z Technikum nr 13 w Radzionkowie, Katarzyna Gąsewicz-Kluba z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach, Dorota Ruraińska z Zespołu Szkół Artystyczno-Projektowych w Tarnowskich Górach oraz Jarosław Wesołek z Zespołu Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tarnowskich Górach. Starostwo Powiatowe reprezentowała Pani Sandra Steiner-Olszówka – koordynator Powiatowej Reprezentacji Młodzieży.

         W programie znalazły się liczne atrakcje. Młodzież odwiedziła Sanktuarium w Ludźmierzu, odbyła lekcję regionalną – spotkanie z kapelą z Pyzówki, zapoznanie się ze strojami góralskimi, wyrobem oscypków oraz zwyczajami ludowymi podczas  gry terenowej „Ścieżkami Pyzówki”. Odbyła także wizytę w „Atmie” Karola Szymanowskiego, wędrowała po Dolinie Strążyskiej do Wodospadu Siklawica, spacerowała Drogą pod Reglami do skoczni narciarskich oraz odwiedziła Krupówki. Był też czas na relaks w termach ,,Gorący Potok” w Szaflarach. Na zakończenie młodzież otrzymała upominki za aktywny udział w grach i zabawach integracyjnych.

foto: PRM

Call Now ButtonZadzwoń teraz