„Srebrne miasto i jego mieszkańcy”

Data publikacji: 1 lipca 2021
na zdjęciu stos książek

Około 80 osób, mieszkańców powiatu tarnogórskiego wzięło udział w finałowym wydarzeniu współfinansowanego ze środków powiatu tarnogórskiego zadania publicznego pt. Książka „Srebrne miasto i jego mieszkańcy” , terenowa gra miejska. Biorący udział w wydarzeniu wraz z autorką publikacji Wiolettą Wojciechowską, wybrali się trasą po śródmieściu-centrum opisaną w książce rozwiązując po drodze zagadki związane z historią Tarnowskich Gór i ludzi, którzy na przestrzeni wieków tworzyli historię tego miasta. Spacer rozpoczął się przed budynkiem tarnogórskiego ratusza i zakończył się w budynku Tarnogórskiego Centrum Kultury, gdzie uczestnicy otrzymali pieczątkę potwierdzającą ukończenie trasy i rozwiązanie wszystkich zagadek.

autor zdjęć: Joanna Psujka